Ambermill: Porovnání verzí

Z Nostalgia
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
m
m
Řádek 1: Řádek 1:
 
{{Infobox/lokace
 
{{Infobox/lokace
  | Příslušnost    = [[Lordaeron]]
+
  | Příslušnost    = [[file:lordaeron_flag.png|25px]] [[Lordaeron]]
 
  | Typ            = Město
 
  | Typ            = Město
 
  | Populace        = [[Lidé]] (500),<br>[[Quel'dorei]],<br>[[Trpaslíci]]
 
  | Populace        = [[Lidé]] (500),<br>[[Quel'dorei]],<br>[[Trpaslíci]]

Verze z 15. 5. 2012, 15:11

Ambermill
{{{Znak}}}
Příslušnost: Lordaeron flag.png Lordaeron
Typ: Město
Populace: Lidé (500),
Quel'dorei,
Trpaslíci
Sídla: {{{Sídla}}}
Hlavní jazyk(y): Obecná řeč,
Thalassianština
Architektura: {{{Architektura}}}
Místní zřízení: Protektorát Lordaeronu
Stráž: {{{Stráž}}}
Lokalita: Hranice mezi Lordaeronským královstvím a Hillsbradským velkovévodstvím
Současný vládce
Korunní princ Arthas Menethil (formálně),
Regent lord Fenris
Předchozí vládci
Prefekt Arcimág Arugal,
Prefektka Kataya Turner,
Prefekt Minreth Moonleaf,
Ambermillská městská rada,
Prefektka Ysuria
{{{Poznámky}}}
Souřadnice [{{{Souřadnice}}}]

Ambermill je převážně zemědělské městečko s vlastním polem, mlýny a pilou, které se nachází na jihovýchodě Hvozdu. S příchodem mágů, kteří uprchli z Dalaranu, byli zemědělci deklasování o třídu níže a vlády nad městem se ujala prefektka právě z řad mágů. Město je součástí Lordaeronu.


Nostalgia-n.png Tato sekce zahrnuje obsah dostupný jen na Nostalgii.

Zeměpis

Ambermill leží v údolí jihovýchodního Hvozdu. Severně od něj se nachází údolí vedoucí k pobřeží Lordamerského jezera, směrem na jih vybíhá z Ambermillu cesta průsmykem mezi horami, až do nejjižnější části Hvozdu, kde se napojuje na cestu vedoucí do Hillsbradské vrchoviny. Na východě je pak Ambermill spojen údolím s centrální částí hvozdu, kudy se dá snadno dostat do Pyrewoodu. Na západě se pak tyčí štíty mohutných hor. Díky své geografické poloze je podnebí Ambermillu sušší, neboť mnoho srážek z mraků se zastaví v horách kolem městečka. Nejčastěji přichází déšť údolím od Lordamerského jezera, kde se nad vodní plochou snadno nasbírá dostatek srážek.

Obyvatelstvo

Obyvatelstvo Ambermillu se dělí do několika tříd. Tou nejvyšší se po svém příchodu stali mágové z Dalaranu, kteří nestačili projít magickou bariérou, která odděluje město od zbytku světa. Městu v podstatě vládnou a prefektka je také z jejich řad. Druhou vrstvou tvoří několik obchodníků a řemeslníků, kteří ve městě žijí. Třetí, poslední vrstva je tvořena sedláky, zemědělci a dělníky či nádeníky, kteří se starají o pole, mlýn, pilu atd. Před uzavřením hranic s Hillsbradem V současnosti zde žije na čtyři sta mágů, dvě sta dělníků a sedláků a pár desítek řemeslníků a obchodníků všeho druhu.

Historie

V historii byl Ambermill vždy pod určitým vlivem blízkého Dalaranu a čile s ním obchodoval, zejména dodával jídlo. Oplátkou poskytoval Dalaran vojenskou pomoc, avšak do vnitřních záležitostí městečka se nijak nemíchal. Během nájedu Pohromy ve Hvozdu zde byla stálá posádka Kirin Toru a především díky tomu nebyl Ambermill dobyt a zlikvidován. Po uzavření Dalaranu pod neproniknutelnou magickou bariéru se pozůstavší mágové v Dalaranu usídlili a nad městem převzali vládu. Během povstání lidu ve Hvozdu byl Ambermill spolu s Pyrewoodem jedním ze dvou hlavních center, přičemž mágové se přiklonili na stranu barona Silverlaina.

Město se stalo prefekturou pod vládou arcimágyně Ysurie, ta však byla zavražděna, vládu převzala Rada mágů následně vystřídaná opět prefekty: Katayou Turner a Minrethem Moonleafem. Ti se však poděli neznámo kam a město tak převzal do té doby královský vyslanec v Ambermillu - Arcimág Arugal.

Současný stav

V současnosti je Ambermill převážně zemědělským městem, které bylo nedávno dobyto zpět Lordaeronským královstvím. Město bylo Altgradem vyklizeno a zůstalo v něm jen pár obyvatel. Město je nyní protektorátem Lordaeronu (Více v článku Bitva o Ambermill). Prozatím nebylo provedeno sčítání lidu, takže není znám údaj o poklesu obyvatelstva.


{{#switch:

 | subgroup

| child = | #default =

| #default =

| #default =

| #default =

| #default =

| #default =

| #default =