Zbraně

Z Nostalgia
Verze z 14. 4. 2012, 18:45, kterou vytvořil Dundee (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Azeroth sužuje válka, a válka si žádá zbraně. Na Azerothu se vyskytuje mnoho zbraní, každý si tak může vybrat, s čím se mu bojuje nejlépe.

Meč

Univerzální a elegantní zbraň s dlouhou tradicí. Vyznačují se vysokou přizpůsobitelností, ale také cenou. Unikátní variantou těchto zbraní jsou runové meče.

Jednoruční meče jsou praktickou a zřejmě nejrozšířenější zbraní. Není těžké se s ním naučit zacházet, ale teprve zkušený bojovník s ním dokáže bojovat vysoce efektivně. Navíc skýtá možnost držet druhou zbraň nebo štít.

Bastard je označení pro jedenapůlruční meč, se kterým lze bojovat jak v jedné ruce i v obou.

Obouruční meče kombinují velikost, váhu a ostří, což z nich dělá smrtící zbraně v rukou silných a zkušených bojovníků. Nevýhodou, stejně jako u ostatních obouručních zbraní je rychlost.

Dýka

Lehká a praktická zbraň, která však v přímém boji proti větší zbrani nemá příliš šancí. Její velikost ji však předurčuje k nečekanému útoku zkušeného vraha.

Sekera

Poměrně častá zbraň v lesních oblastech, kterými Západní Morové země jsou. Dá se jednoduše sehnat, stačí jen na dřevorubce zazvonit měšcem a už se vám houpe u pasu. Podobně jako meče se dělí na jednoruční a obouruční.

Hůl

Tupá zbraň, oblíbená především mezi magicky založenými jedinci. Díky své jednoduchosti se dá různými způsoby očarovat.

Kopí

Podobná zbraň jako hůl, ale s menšími možnostmi. Na rozdíl od hole se s ním dá efektivně bodat, ale hůře se s ním manipuluje. Oblibu si získala u jezdců a velkých jedinců, jako jsou taurové.

Kladiva a palcáty

Jestli jednoruční jsou účinné zbraně, tak těžké obouruční jsou v rukou siláků extrémně destruktivní. Během pár úderů dokáží změnit kostru na pár rozbitých střepů.

Zbraně na dálku

Puška

Jeden z relativně nedávných vynálezů, funguje na zajímavém principu, ale v boji se příliš neosvědčila pro svou poruchovost a nepředvídatelnou cestu kulek.

Luk

Tradiční elfská zbraň, ale oblíbená také u lidí a ostatních ras. Na rozdíl od kuše vyžaduje jemné prsty a dobrý odhad.

Kuše

Snadnější na naučení než luk, ale méně elegantní. Je těžká a také zabírá mnoho místa.

Vrhací nůž

Oblíbená zbraň u jedinců, kteří mají problémy s dodržováním zákoníku. Jedná se o drahou zbraň, a pokud se zabodnutým nožem oběť uteče, bude vás to zatraceně mrzet.

Kouzelnická hůlka

Oblíbená především u čarodějů-začátečníků, kteří se ještě nespolehnou na vlastní kouzla. Jedná se většinou o krátkou hůlku nabitou magickou energií. Pro zkušené mágy většinou není problém takovou vyrobit, samozřejmě pokud mají suroviny.


Pojmenované zbraně

Toto je list příběhově významějších zbraní.

Srdce lesa