Černokněžník

Z Nostalgia
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Černokněžníci jsou bývalí mágové, nebo v případě orků bývalí šamani, kteří se vzdali učení o arkáně a nebo přírodní magii pro příslib moci od temnějších sil a nebo démonicky založenou stranou stínu.

Pakliže se rozhodnete hrát černokněžníka snažte si představit jak by se taková osoba chovala. Určitě bude tajnůstkářská a nebude mít moc přátel. Bude se snažit si držet lidi od těla, protože to znamená i vyzrazení.

V zákulisí

Černokněžníci jsou mistři v temných uměních, rozšiřující své znalosti v užívání stínu a ohnivé magie, spolu s vyvoláváním démonů z Twisted Nether. První zmínky o černokněžnících jsou z první války, kdy Gul'dan, první svého druhu a jeho druzi vedli invazi orků z Draenoru skrz Temný portál v područí Plamenné Legie.

Když už se mluví o prvních černokněžnících, tak bychom měli zmínit Eredary z Plamenné Legie o nichž se říká, že byli vůbec první. K černokněžnickému umění přišli po příchodu Sargerase na Argus.

V mnoha společenostech jsou černokněžníci tolerování, ale nikdo jim nevěří. Každý černokněžník co to chce někam dotáhnout musí svou identitu skrývat. Lidští černokněžníci se scházeli tajně v podzemí jedné hospody ve Stormwindu. Thrall nebyl moc nadšený z černokněžníků, ale pochopil jejich důležitost, proto jim dovolil existovat v Cleft of Shadows. Klasičtí kouzelníci nahlíží na černokněžníky rozporuplně. Někteří vyhledávají černokněžnice kvůli jejich častým ohnivým povahám kvůli radovánkám. Jiní na ně nahlížejí jako na somráky sosající moc za každou cenu a jiní s nimi konzultují techniky.

Eredarský černokněžník

Jak jinak, ti kteří se příliš paktují s démony propadnou temnotě. Černokněžníci Hordy i Aliance se neustále pohybují na ostří nože, kdy jejich vůle bude podrobena Legii či ne. Dokáží vyvolat démony aby jim sloužili, dokáží seslat mnoho velmi bolestivých kouzel, které pomalu vyžírají život z těl nepřátel. Černokněžníci bývají často fyzicky slabí narozdíl od jiných povolání, ale to si vynahrazují velkým potenciálem a zástupem svých démonických mazlíčků. V porovnání s jinými kouzelníky černokněžníci patří mezi ty silnější, ale musí živit svou moc svojí krví.

Na Azerothu je několik ras, které jsou ochotny nosit znak zvráceného nic. Mezi hratelnými rasami to jsou Lidé, Gnómové, Orkové, Opuštění a Krvaví elfové. Každá rasa mé svojí vlastní historii ohledně temných sil.

Druhy černokněžníků

Ohnivý černokněžník
 • Ohnivý Černokněžník Nemá tolik společného s temnou magií, jen s ní živí ohně. Snadno lze přehlédnout jako ohnivý mág. Nejvíce nenápadný druh. Chováním bývá vznětlivý a ne příliš stabilní povahy. U černokněžníků je problém, že jejich magie je často ovlivňuje.
 • Shadowcaster Cynik. Cynik. Cynik. Vedle tohoto člověka nevydržíte dlouho. Zosobňuje všechny vlastnosti lidství, které jsou špatné. Rasismus, černý humor, násilí a jiné touhy. Tomuto černokněžníkovi je radno se vyhýbat. Na první pohled nápadný není, ale černokněžníci stínu často dbají na svůj vlastní styl. A ten je nezaměnitelný.
 • Démonolog Pravá podstata černokněžníka. Saje moc z Twisted Nether jako mimino saje mléko z matčina prsu. Zná démony a dokáže jim rozumět. Soucítí s nimi a má na duši vypálen znak Legie. Tento černokněžník bývá ze všech nejvíce nebezpečný a nevíce obtížný na hraní. Je to intrikán, tichý a nenápadný. Rád ovlivňuje jak to dělají jeho páni a je rasovou personifikací určitého démona. Pokud je imp je to smíšek škodolibý, pokud Succubus tak raději od něj pryč protože to je intrikán jak hovado a v neposlední řadě Voidwalker, tento černokněžník zastává chladnou až mrazivou logiku věci. Je schopný jen díky logice nechat pochcípat celou generaci.
 • Theurgist Theurg jak jej známe je osoba co vytváří kouzelné předměty. Setkáváme se s ním i ve světě Warcraft, protože démoni znají mnoho a on využívá jejich služeb aby zjistil mnohá skrytá tajemství. Přes rituální magii vrhá kletby i na několik kilometrů daleko.

Černokněžník v Roleplay

Jestli jste málo zkušení tak se do černokněžníka raději nepouštějte, může to končit tímm že se dostanete na půdu powergamingu anebo vaším upálením. Je několik zásad, kterými se černokněžník řídí:

 • Neplýtvá mocí. Každý černokněžník ví, že moc něco stojí a že není úplně zadarmo. Proto své síly šetří a problémy řeší raději bez své magie. už jen kvůli nápadnosti.
 • Není hustozlo. Každý černokněžník se musí naučit pokoře než rozvíjí své umění. zachází se silami, jež ho značně převyšují a mohou jej poslat do síní utrpení dřív než by řekl švec. Černokněžník co si stoupne doprostřed náměstí a začne vyřvávat o podrobení světa je buď hloupý a nebo nemá rád svůj život. Černokněžník pracuje z ústraní a dělá za sebou mnoho kliček.
 • Dodržuje kodex cti. I černokněžníci mají svůj vlastní kodex cti. Vztahující se hlavně na druhé černokněžníky a nebo na démony. Tento kodex nebyl zformován kvůli morálním zásadám, ale kvůli nenucenému bezpečí každého z nich.
  • Nezneužívej démony
  • Nikdy nezraď bratra svého
  • Se svou mocí zacházej uvážlivě, neb ty nejsi jejím pánem, ale ona je pánem tvým


Černokněžníci a svět

Je veřejným tajemstvím, že černokněžníci jsou běžnou věcí v Dalaranu. Téměř každý arcimág si čuchnul démonické magie a rád ji využíval, protože skýtala výhody, které nic jiného nedalo. Kdyby tomu tak nebylo, tak by nebylo třeba Strážců z Tirisfalu

Černokněžníci jsou tolerováni ve světě, díky toku času. Království ráda využívají černokněžníky aby stopovali a lovili démony na jejich území. Království je ráda využívají ve válkách aby decimovali své nepřátele morem a jinými kletbami, šířili strach a hrůzu.


Známí černokněžníci

Cho'Gall

Cho'gall, zasvěcený pátého kruhu Stínové rady a náčelník klanu Twilight's Hammer. Je dlouhlavým ogřím mágem. Byl učedníkem Gul'dana. Cho'gall, stejně jako u ostatních ogrů jeho typu má dvě jména. Cho je pro první hlavu a Gall pro hlavu druhou.

Cho'gall náčelník klanu Twilight's Hammer a pravá ruka Gul'dana

Cho'Gall je dvojhlavý ogr, stejně jako Blackheart je jedním z prvních, kteří byli spatřeni za celé generace. Učil se arkanické magii pod vedením černokněžníka Gul'dana, který pomohl zmatenému ogrovi se zvládnutím sil Twisted Nether. Zanedlouho se Cho'gall stal nejobávanějším a nejctěnějším členem Staré hordy během prrvní a druhé války proti lidem.

Cho'Gall se stal náčelníkem orčího klanu poté, co byl jeho předchůdce popraven za neuposlechnutí Koncilu Stínů. Cho'gall přejmenoval klan na Twilight's Hammer, zatímco původní záznamy o starém jméně klanu sám zničil do posledního. Cho'gall byl extrémně mocným černokněžníkem a také nebezpečně šíleným. Klan se stal spíše náboženským kultem, který se snažil svolat na svět Azeroth apokalypsu. Jako náčelník a jako pravá ruka Gul'dana, pomohl svému pánovi s tvorbou prvních rytířů smrti, Oltáře hromů a v přeměně normálních ogrů v ogří dvojhlavé mágy.

Cho'gall a Twilight's Hammer pomáhal Gul'danovi a klanu Stormreaver, když se Gul'dan vydal hledat hrobku Sargerase. Protože sám do hrobky nevkročil, byl to on kdo byl napaden Randem a Maimem, syny Blackhanda, kteří byli vysláni Orgrimem Doomhammer za zničením zrádných klanů, kteří se přestali věnovat válce těsně před útokem na lidské hlavní město. Mezitm co mnonoho z Twilight hammer bylo pobito na Broken Isle, některým se podařilo uprchnout včetně Cho'galla, který byl dlouho považován za mrtvého.

Nekros Scullcrusher

Nekros Skullcrusher byl hned po Zuluhedovi Drtiči, náčelníkem klanu Dragonmaw a byl pověřen jako strážce královny draků Alexstrazy i jako nositel Duše démona, která ji držela ve vězení.

Nekros byl jedním z mála orčích černokněžníků, kteří nepatřili do Koncilu stínů. Nekros se nikdy nestaral o temná magická volání. Uprchl z řad černokněžníků aby se stal znovu válečníkem. Avšak povinnosti v klanu a okolnosti si vyžádaly aby nesl toto břímě, zvláště poté co mu lidský rytíř usekl půlku nohy.

Nekros by pověřen Zuluheden aby nesl Duši démona, která byla schopná chytit a držet mocnou dračí královnu. A přesně tak se stalo a Nekros se stal jejim držitelem v pevnosti Grim Batol, užívající duši démona aby dračí královna přivedl nepředstavitelná muka, kdykoliv nechtěla spolupracovat. Když chtěla zemřít hlady, tak zobil jedno z jejích vajec a tím jí donutil aby opět spolupracovala s orky. Nekros jí neustále zneužíval jak psychicky tak fyzicky, zvláště po druhé válce, kdy se stala jedninou zbraní, kterou stará horda měla proti Alianci. Tyranastraz, o kterém věděl Nekros že je jejím posledním žijícím druhem byl držen s ní, ale pomalu umíral na následky orčího držení.Nekros věděl že brzo nebude mít žádný důvod na podílení se v plození vajec aby pomohl hordě proti Alianci.

Nekros byl oblafnut Deathwingem aby přesunul Alexstrazu mimo pevnost. Deathwingovi šlo o to aby ukradl vejce dračí letky ve vykonaném zmatku. Alexstraza byla osvobozena jejim druhem Korialstraszem a první věc co udělala, že sežrala Nekrose zaživa. Jeho syn Nek'rosh přežil masakr

Gul'dan

Archimonde

Medivh

{{#switch:

 | subgroup

| child = | #default =