Ambermillský kamenolom

Z Nostalgia
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ambermillský kamenolom
Ambermillsky lom.jpg
Ambermillský lom
Příslušnost: KirinTor flag.png Ambermill
Typ: Lom
Populace: {{{Populace}}}
Sídla: {{{Sídla}}}
Hlavní jazyk(y): {{{Jazyk}}}
Architektura: {{{Architektura}}}
Místní zřízení: {{{Vláda}}}
Stráž: {{{Stráž}}}
Lokalita: Jih provincie Hvozd, Ambermill
Současný vládce
Předchozí vládci
Souřadnice [{{{Souřadnice}}}]


Nostalgia-n-hvozd.png Tato sekce zahrnuje obsah dostupný pouze ve Hvozdu.

Ambermillský lom je jedním z dolů v provincii Hvozd. Leží na jihu provincie. V současnosti důl spravuje město Ambermill. Důl spadá pod správu mágů. Nad dolem najdeme zbytky tábora vystavěného tehdejším ambermillským prefektem Minrethem Moonleafem. Vchod do prostoru dolu byl opevněn palisádou, která se aktuálně rozebírá, protože byla nahrazena palisádou ohraničující celé pozemky svobodného města.

Historie

Dějiny lomu začínají až po příchodu hearthglenských uprchlíků. Mágové z Ambermillu vyčistili budoucí lom. Prvním správcem se stal Vogar, poté lom spravoval trpaslík Hegnar, který v něm postavil malou kovárnu a prohlásil jámu v dole za sklad. Mezitím si mágové v Ambermillu začali čím dál více uvědomovat hrozbu útoku ze strany Lordaeronu. Králi bylo navrhnuto opevnění dolu a postavení tábora nad dolem jako útočiště pro celý Ambermill, do kterého by se v případě nebezpečí obyvatelé stáhli. Byla postavena palisáda, později tábor. Mezitím se důl dostal pod správcovství Majdniho Železorubce, který důl za pomoci dynamitů rozšířil a nechal do vchodu dolu přidělat mohutná vrata. Poté, co Ambermill padl do rukou lorda Fenrise připomněl Majdni existenci dolu Arugalovi a doporučil mu vchod do dolu zasypat. Arugal, kdo ví proč, snad jen náhodou, důl zasypal celý. Od té doby pokračují odklízecí práce v dole. Tábor nad dolem byl postupně rozkraden. Poté, co lord Fenris sjednocuje celou provincii Hvozd, spravuje důl Verack Asweyr. Po rozšíření magických anomálií do Ambermillu je kamenolom ještě chvíli v provozu, brzy je však těžba ukončena a kamenolom je obsazen anomáliemi.

Po získání města Ambermill mágy a dodatečném očištění okolních prostranství, se důl přidružil ke svobodnému městu Ambermill, jako protiváha záruky na bezpečné jednání s Hillsbradem. V současnosti je však důl nadále uzavřen magickou bariérou, snad vytvořenou z nějakého důvodu Arcimágem Arugalem.

Palisáda hlídající vchod do důlních prostor

Zeměpis

Ambermillský lom leží na jihu provincie Hvozd. Vchod do něj je v těsném sousedství brány do Hillsbradu. Vchod je chráněn palisádnou s bránou. Vchod do dolu je chráněn masivními dřevěnými dveřmi. Většina dolu produkuje pouze kámen, najdeme zde však i pár ložisek mědi a cínu, trochu železa a šeptá se, že se zde nachází i zlatá žíla. V jedné z bočních chodeb je udělána malá kovárna (pozn. v kovárně nechybí ani prázdný sud piva po správci Hegnarovi). U vchodu do dolu je též nedostavěná stěna, za kterou měla být ložnice, či sklad.


{{#switch:

 | subgroup

| child = | #default =

| #default =

| #default =

| #default =

| #default =

| #default =

| #default =