Arnold Black

Z Nostalgia
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání


Arnold "Arn" Black
Gardista pánů z Fenrisu
Arn.jpg
Tituly: Gardista, mistr umění zbrojířského
Rasa: Člověk
Povolání: Bojovník
Věk: 45 - 50
Narození: Neznámé
Úmrtí:
Příslušnost: Lordaeron flag.png Lordaeron
Lokalita: Falkenstein, LO
Vztahy:
Přesvědčení: Chaotické dobro

Gardista Arnold Black je gardistou pánů z Fenrisu a velící Lordaeronské armády. Má šedivé, krátce střižené vlasy (které si však s oblibou nechává odrůst do šedivé hřívy) ježto dříve bývaly zbarveny do barvy ohně. Mezi Hordou býval znám jako "medvědí muž", díky svému věčně zamračenému obličeji, hustému plnovousu a hlavně díky své postavě, se kterou by si co do rozložitosti nezadal leckterý trpaslík. Pakliže odhlédneme od jeho vojenské či politické kariéry, jedná se o velice zručného zbrojmistra, jehož rukama prošlo mimo jiné i několik mithrilových čepelí a prvotřídních brní.

Rozhodně není krásný. Vlastně by se dalo říci, že jeho obličej vypadá jako velice nepovedený pokus sochařského tovaryše. Hrubému, zjizvenému a větrem ošlehanému obličeji vévodí pravé oko v barvách smaragdu, jež má za souseda pouze prázdné, žhavým železem vypálené víčko, po většinu času překryto koženou páskou. Při nepříliš častém úsměvu obvykle nevědomky cení zuby, což neznámým a cizincům může připadat jako škleb běsa ze samotného podsvětí. Pokud jej však donutíte k smíchu, který neprovází rázné "Proženu ti čepel střevy, zkurvysynu!", můžete očekávat vcelku humorného a vtipného společníka, oplývajícího cynismem.

Dosavadní historie

Arnolda vyplivlo moře někdy na přelomu roků 621 až 622, neboť zřejmě usoudilo, že takového zlořečeného zkurvysyna ani peklo neodkoupí. Plul tehdy na obchodní lodi z Menethilu, mířící někam dál na sever. Poté, co se s vypětím všech posledních sil doplazil na Pyrewoodské pobřeží, opět málem vypustil duši při útoku masožravých krabů. Kůži mu tehdá zachránil neznámý trpaslík, na jehož doporučení se o necelý týden později hlásil Lordaeronským verbířům. K vojsku jej přijal tehdejší trpasličí kapitán Funghi v hodnosti zbrojíře - rekruta.

Právě díky zařazení byl častým hostem u samotného lorda z Fenrisu. Krom zásobování a armádních zakázek občas přišla řeč i na armádu a její fungování. Právě díky své angažovanosti a také přičiněním osudu, kdy byl funkce zbaven kapitán Funghi a armádě tak velela tichoučká hraničářka Lity Sunchaser, se Arnold poměrně brzy stal desátníkem s jediným úkolem, a sice, pomoci poručíku Sunchaser ve velení nad zpupným mužstvem. Úkolu se zhostil s obrovskou pílí a vervou, bylo zorganizováno masivní vojenské cvičení, obsahující boj o přežití s prvky válečné taktiky. Zanedlouho poté na žádost několika přátel předstoupil před lorda Fenrise s žádostí o možnost kandidatury na post purkrabího, který tehdejší armádní řád neumožňoval. Ve volbách po druhém kole uspěl a stal se tak prvním voleným správcem města za velmi dlouhou dobu. Připraven složit svou hodnost a vzdát se své armádní kariéry, předstoupil před lorda z Fenrisu, kde jej však čekalo další příjemné překvapení. Fenris si Arnolda pro mnohé z nepochopitelných důvodů oblíbil a rozhodl, že si smí hodnost ponechat. Tak se stal jedním z mála správců Pyrewoodských, ježto byli angažováni nejen v politických záležitostech, ale i v záležitostech armádních.

Po určitém období klidu byla vyhlášena poručík Sunchaser za nezvěstnou. Arn se tak nevědomky stal nejvyšším armádním důstojníkem, gardu a lorda Fenrise vyjímaje. Takto setrval ve funkci po několik měsíců, pročež dosáhl dalšího povýšení na poručíka armády. To přibližně v dobách, kdy byla navrátivší se Lity Sunchaser zbavena hodnosti a zvolila poklidný odchod z řad armády. Během této doby zažíval Pyrewood a jeho nejbližší okolí pocit bezpečí a přísné, starostlivé a možná i dobré správy. Mimo jiné se však drala na povrch Arnoldova víceméně klidná, ale místy výstřední povaha a nesmiřitelná paličatost, díky které se mnohdy dostal do křížku nejen s náhodnými občany, ale především s magistrem Tyrem Shath'Amonem, se kterým vzájemná nevraživost málem zaváněla krví. A byla to právě toto období, ve kterém stanul tváří v tvář nemrtvému černokněžníkovi, jenž Arnolda připravil o levé oko a zhyzdil mu tvář. Arnold sám s oblibou vymýšlí všelijaké historky, jak ke svému zranění vlastně přišel. Mezi nejznámější patří například ta o nevěstce a žárlivém gnómovi.

Blížíme se k událostem posledních měsíců. Arn stále častěji pobýval u lorda z Fenrisu, jenž jej stále více a více zaměstnával zvláštními rozkazy. Dalo by se říci, že právě v tomto období jej Arnold začal považovat nejen za svého vládce, ale i za svého přítele. Po smrti gardistů Nildera a Měsíce mu byl nabídnut odznak gardy. Arn takřka bez váhání souhlasil a přísahal svému pánu věrnost. Vzhledem k nové pozici však musel s lítostí opustit své místo na radnici, což do dnešního dne nese s lítostí, neboť si běžnou úřední rutinu (a pracoviště poblíž Grimlovy hospody) převelice oblíbil.

A jsme u konce. V současnosti nadále slouží Lordaeronu coby prodloužená ruka pána z Fenrisu. Bylo mu svěřeno velení milované armády a pod jeho dohledem proběhla armádní reorganizace. Byl vydán seznam dezertérů, na nějž nechal zapsat i jméno svého vlastního bratra. A co bude dál? To se ještě uvidí.

Klepy a drby

Mezi lidmi se všeobecně ví, že gardista Black ve svém volném čase velice rád holduje dobrému pití a krásným, přesto však lehkým ženám. V poslední době byl ale mnohdy vídán ve společnosti lovkyně Miry a podle některých u něj dokonce přespávala. Ať tak či onak, tento vztah odnesl vítr... Nebo zatloukla do země Arnoldova přelétavá povaha.

V poslední době je stále častěji vídán ve společnosti krásných žen. Proslýchá se, že například velitelku městské hlídky nevybíral pro víru v její úsudek, ale spíš pro víru ve stisk její pánve.

Vládne podivně třpytícím se mečem. Kýsi trpaslík pravil, že jej ukul z čistého mithrilu. A prý ho dokonce pojmenoval. Dráp, nebo tak něco.

Věřili byste, že se ten starý medvěd stal něčím kmotrem? No vážně, ta O'harovic rodinka si ho vybrala. Já bych teda takového parchanta za kmotra nechtěla, děj se co děj... I když se proslýchá, že prý v jádru duše není tak špatný člověk.

Citáty

"Smrt si jde pro nás chlapi. A já hodlám dát významu "obcovat se smrtí" úplně nový rozměr."

"Někdy prostě musíte zahodit formality stranou. Zvláště v této situaci. Takže prosím Vás, ať už jste kdokoliv, uhněte, nebo Vám pochčiju plášť. Zvedá se vítr."

"Chcípnout rukou nepřítele je vlastizrada. A ty bez milosti popravujeme."

"Inteligence mágů nespočívá v tom, že říkají co si myslí, ale v tom, že myslí."

"Dnes donutíme nepřítele umřít. Prosté, že?"

"Válčit s nemrtvými je jako souložit s odporně šerednou ženou. Párkrát do nich píchnete a snažíte se nepozvracet."


{{#if:|Předchůdce:
}}
{{#if:Lordaeron_flag.png|Znak z doby nástupu}} Gardista {{#if:Arnold "Arn" Black|
Arnold "Arn" Black}}
622 - X
{{#if:Lordaeron_flag.png|Znak z doby konce vlády}} {{#if:|Nástupce:
}}
{{#if:Správce Darimir Mandiar|Předchůdce:
Správce Darimir Mandiar}}
{{#if:Lordaeron_flag.png|Znak z doby nástupu}} Purkmistr Pyrewoodu {{#if:Arnold "Arn" Black|
Arnold "Arn" Black}}
622
{{#if:Lordaeron_flag.png|Znak z doby konce vlády}} {{#if:Správkyně Sakme de Lesní plody|Nástupce:
Správkyně Sakme de Lesní plody}}