Bitva o Ambermill

Z Nostalgia
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Válka o Hvozd
Konflikt: Bitva o Ambermill
{{{image}}}
Trvání: 17. dubna 619 [27]
Naplánováno: {{{plánováno}}}
Cíl: {{{cíl}}}
Místo: Ambermill, Altgrad
Výsledek: Úspěšná okupace města
Změny území: Ambermill se stal Lordaeronskou državou
Strany
Lordaeron flag.png Lordaeron
Lordaeron alliance flag.png Lordaeronská Aliance
Altgrad flag.png Altgrad
Velitelé
Lord Fenris Arcimág Arugal
Síla
Ztráty
žádné žádné
{{{poznámky}}}


Nostalgia-n-hvozd.png Tato sekce zahrnuje obsah dostupný pouze ve Hvozdu.

Bitva o Ambermill byl jednodenní ozbrojený konflikt, který vyvrcholil okupací stejnojmenného města. Cílem Lordaeronu bylo zatlačit Altgrad a zajistit navrácení města pod svou správu. Ve skutečnosti však k samotnému vojenskému střetu nedošlo.

Lord Fenris dlouhou dobu připravoval vojsko na útok, nakonec se ovšem podařila finta rozvědky: Arugalovi, faktickému vládci města a rádci krále, byl podstrčen dokument ukazující na plánované dobytí Pyrewoodu, díky čemuž Arugal odvolal celou stráž z Ambermillu do Pyrewoodu, který nechal výrazně opevnit. Spolu se stráží byli do Pyrewoodu poslání do jednoho i všichni mágové a obyvatelé vnitřního města, tedy v podstatě všichni, kdo ve městě měli nějaký vliv nebo větší majetek. V Ambermillu tak zbylo pouze původní, povětšinou málo majetné či nemajetné obyvatelstvo, dělníci a nádeníci.

Alianční armáda, která do Ambermillu vtrhla tak nenarazila na žádný aktivní odpor, díky čemuž se celé zabrání města obešlo prakticky bez incidentů vyjma dvou civilistů, kteří byli zadrženi vojskem pro případ, že by někdo z nich byl špión či informátor.

Po úspěšném obsazení města byl Ambermill vyhlášen královským protektorátem a opět připojen k Lordaeronu.