Falkenstein

Z Nostalgia
Přejít na: navigace, hledání
Falkenstein
Sídelní hrad Silverlainů
Altgrad flag.png
Znak rodu Silverlainů a Altgradského království
Příslušnost: Lordaeron flag.png Lordaeron,
Altgrad flag.png Altgrad (dříve)
Typ: Hrad
Populace: {{{Populace}}}
Sídla: {{{Sídla}}}
Hlavní jazyk(y): {{{Jazyk}}}
Architektura: Lidská
Místní zřízení: {{{Vláda}}}
Stráž: Lordaeronská armáda, Garda
Lokalita: Západní pobřeží Lordaeronu
Současný vládce
Lord Fenris
Předchozí vládci
Lady Johana z Fenrisu, Lady Justýna z Fenrisu, Baron Silverlaine
{{{Poznámky}}}
Souřadnice [{{{Souřadnice}}}]

Falkenstein (někdy foneticky Falkenštejn; staré označení znamenající sokolí skála), nebo dříve pevnost Silverlaine je majestátný hrad tyčící se na skále nad Pyrewoodem. V současné době je sídelním místem lorda Fenrise. Hrad je spravován kastelánem Nilderem.

Historie

Nostalgia-n.png Tato sekce zahrnuje obsah dostupný jen na Nostalgii.

Kdo přesně vystavěl Pyrewoodský hrad není dnes zcela zřejmé, avšak pevnost měla sloužit jak k obraně západního břehu Lordaeronu, tak k ochraně Královské kupecké stezky. Během šestého století získal hrad rod Silverlainů, šlechtického rodu, který spravoval svá panství v jižní části Hvozdu. Významu hrad nabyl především během Třetí války, kdy dobrotivý baron umožnil občanům podhradí skrýt se uvnitř pevnosti před drancující Pohromou. V poválečném období Silverlaine vyhlásil svá panství za nezávislé území, což mělo za následek rok a půl táhnoucí se válku, na jejímž konci byl baron svržen do žalářů v hlubinách hradu. Lord Fenris, správce Hvozdu a defakto místokrál Lordaeronu si pak z Pyrewoodského hradu udělal své sídelní místo, když se sem přestěhoval z pevnosti Kaer Fenris na Měsíčním ostrově. Hrad za jeho vlády prošel rozsáhlou rekonstrukcí interiéru a jeho obranné prvky se dočkaly několika vylepšení.

Geografie

Pevnost je umístěna na strmých svazích nad městečkem Pyrewood. Svah, na kterém samotná pevnost stojí, je uměle navršen a několikrát zpevňován, aby se pevnost nesesula a nezřítila. Povětrnostní podmínky jsou ve svahu poměrně krušné - díky vyšší nadmořské výšce a poloze u břehu moře je hrad bičován nápory větru a vlhkého počasí, které přináší vytrvalé deště - zejména na podzim.