Gildor Inglorion

Z Nostalgia
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Gildor Inglorion
Arcimág
Gildor.png
Tituly: » Hlava rady Cechu mágů
» První rádce Lorda Fenrise
» Gardista Lordaeronský
» Správce Ambermillský
» Arcimág Kruhu
» Arcimág Dalaranský
Rasa: Sin'dorei
Povolání: Mág
Věk: 307
Narození:
Úmrtí: {{{Úmrtí}}}
Příslušnost: Dalaran, Quel'Thalas, Lordaeron
Lokalita: Ambermill, Lordaeron
Vztahy:
ZD ND CD
ZN N CN
ZZ NZ CZ
|Visible}}"
Přesvědčení:

Arcimág Gildor Inglorion (9. června 312, Silvermoon City, Quel'thalas - 4. února 622, Hrad Falkenstein, provincie Hvozd, Lordaeron) byl arcimág Kirin Tor, který v posledních letech svého života vedl Kruh mágů v Hearthglenu a později i cech mágů v provincii Hvozd. Gildor měl významný vliv na politiku celého Lordaeronu po válce s pohromou.

Mládí

Gildor se narodil 9. června roku 312 v hlavním městě Silvermoonu.

Rodina

Jeho otcem byl samostatný mág Faasdor Inglorion, matka byla Giria rozená Ptharl, hraničářky. Své bratry nikdy nepoznal. starší Garandil odešel z domova ještě před narozením Gildora, mladší Saevel se narodil těhotné matce až po té, co utekla od Faasdora, kvůli jeho fanatismu. Gildorovi bylo otcem namluveno, že matka zemřela při jedné z hraničářských výprav. Takže Gildor byl v mládí ovlivňován jen otcem a jeho zájmem v magických oborech.

Studia

Když Gildor dospíval, byl otcem zapsán na Falthrienovi akademii. Tam se projevil jako vcelku nadaný student, možná i více, než by se ostatním studentům líbilo. Brzy se proslavil především svými nesouhlasy s přednášenou látkou a častou opozici vůči mistrům. Toto přestalo, když na akademii dorazil mistr Cerritas, který se ujal přímé výuky Gildora.

Naneštěstí, byl mistr Cerritas později obviněn z nekromancie a uprchl. Gildor byl obviněn z ukrývání a podpory nekromancera na půdě akademie. Smutná pravda je, že Gildor sám to o svém mistru netušil, přesto byl vězněn a vyčkával rozhodnutí tribunálu.

Během noci však byla stráž značně ochromena a Gildor odvlečen, omráčen a spacifikován. Probudil se o pár dní později v zemi, kterou neznal a v doupěti Kultu nekromantů. Tady se potvrdilo obvinění k němuž došlo na akademii. V čele kultu stál mistr Cerritus, tady známý jako nejvyšší nekromancer Cerritus.

Kult

Kult šeptajících byla skupina dvaceti akolytů, které mistr Cerritus povzbuzoval v hledání života věčného. Zprvu se zdáli neškodní, dokonce mistr nadále nemálo podporoval Gildorovo vzdělání. Později došlo také k jeho zasvěcení a prohlášení akolytou kultu. Až do téhle chvíle probíhalo všechno celkem zvolna a v pořádku. Ale ve chvíli, kdy mělo dojít k zasvěcení do stavu vyššího akolyty, nastal zlom. Součástí obřadu totiž byla oběť. A to rovnou lidské dítě, batole.

Během obřadu do doupěte naštěstí vtrhli bojoví mágové a Gildor byl opět zatčen. Tentokrát mágy Kirin Tor, kteří kult díky Gildorovi nalezli celkem snadno.

Arcimágem

Vše se vysvětlilo, Gildor byl osvobozen a také mu bylo přáno studia na akademii města Dalaran. Během studia se opakovalo několik dalších problémů s uznáváním autorit a způsobů výuky. Tady opět zakročili samostatní mistři, tentokrát hned čtyři. Aetar, Iúlat, Korai a arcimág Talasore, byli mistři, kteří se v Dalaranu pokoušeli vytvořit skupinu zvláštním mágů, kteří by byli Kirin Tor k ruce v záležitostech, kde je nevhodné používat bojové mágy. To šlo. Gildor pod jejich vedením dosáhl na titul Arcimága a to dle zákonitostí Dalaranu. Pět škol, které ovládl na patřičné úrovni, byly arkána, oheň, voda, vítr a temná umění.

Dalaran

Po ukončení studia Gildor v Dalaranu zůstal a díky jeho mistrům se dostal k celkem zajímavé práci. Vyhledávat a starat se o rozpad ilegálních kultů v Lordaeronu. K tomu dostal k ruce jednotku bojových mágů se kterými dokázali zničit většinu kultů, které byli tak neopatrné, že si dovolili na sebe upozornit. Tak se stalo, že do prostor, kde se právě Gildor radil s několika bojovými mágy o kultu kdesi v pohoří Alteraku, vtrhl magistr An'Tela. Požadoval po Inglorionově skupině okamžitou akci ve věci té, že znovu povstanuvší Kult šeptajících unesl jeho dceru z farmy za městem.

Okamžitý zásah byl proveden, dceru se zachránit nepodařilo, zato byla souzena a odsouzena velká skupina nekromancerů. Z celého zajaté části byl ušetřen jeden jediný, Zerevor Taeran, který byl později k ruce Gildorovu oddílu po stránce praktik a postupů kultů. Tato spolupráce oběma vydržela skutečně dlouho. Později k jeho vlastní nelibosti musel magistr An'Tela také spolupracovat s vrahem jeho jediné dcery. Tady posloužil Gildor i jako jakýsi smírčí element. Toto trio dokázalo vymýtit většinu organizací k tomu určených. Jako skupina se rozpadli až při pádu Dalaranu.

Tehdy byl Inglorion raněn a dopraven do jednoho z táborů za městem. An'Tela dál pokračoval v obraně města, což za záhadných okolností přežil. A Taeran byl pryč už dávno před tím, než se zhroutila citadela. O něco později se Gildor ještě stihl setkat s družinou prince Kaela, ke které se, vzhledem ke svému stavu, nedokázal připojit.

Po půlročním pobytu v Hillsbradském přístavu se setkal s mágem, který arcimágu oznámil, kde mágové Kirin Tor, kteří neskončili uzavřeni v Dalaranu, sestavili koncilium. A právě k tomu Gildor vyrazil. Cesta obnášela zaplatit cestu lodí do Menethilova přístavu a téměř nic dalšího. O několik měsíců později se vypravil na cestu domů, na Quel'Thalas, žel vinou náhody, nebylo možné bezpečně plout lodí tak daleko a arcimág muset cestovat velice nevýhodně. Pěšky a sám.

Nostalgia

Já to dopíšu!

{{#if:Tia Arasong
(jako protektorka)
|Předchůdce:
Tia Arasong
(jako protektorka)
}}
{{#if:Lordaeron_flag.png|Znak z doby nástupu}} Správce Ambermillu {{#if:Arcimág Gildor Inglorion|
Arcimág Gildor Inglorion}}
619
{{#if:Lordaeron_flag.png|Znak z doby konce vlády}} {{#if:Magistr Tyre Shath'amon|Nástupce:
Magistr Tyre Shath'amon}}
{{#if:Eina Silversong|Předchůdce:
Eina Silversong}}
{{#if:Altgrad_flag.png|Znak z doby nástupu}} Správce Ambermillu {{#if:Arcimág Gildor Inglorion|
Arcimág Gildor Inglorion}}
618
{{#if:Altgrad_flag.png|Znak z doby konce vlády}} {{#if:Městská rada|Nástupce:
Městská rada}}