Gilneas

Z Nostalgia
Přejít na: navigace, hledání
Gilneas
Gilneas flag.png
Vlajka království Gilneas
Příslušnost: {{{Příslušnost}}}
Typ: Stát
Populace: {{{Populace}}}
Sídla: Město Gilneas (hlavní město)
Stormglen
Hlavní jazyk(y): Obecná řeč
Architektura: {{{Architektura}}}
Místní zřízení: Dědičná monarchie
Stráž: {{{Stráž}}}
Lokalita: Jihozápad Lordaeronu
Současný vládce
Král Genn Greymane
Předchozí vládci
{{{Předchozí vládce}}}
{{{Poznámky}}}
Souřadnice [{{{Souřadnice}}}]

Gilneas je lidské království na Gilneaském poloostrově na jih od Hvozdu v Lordaeronu. Národ vznikl rozdělením Arathoru a vládne zde rod Greymaneů. Kromě poloostrova patří ke Gilneasu také nedaleký ostrov Zul'Dare.

Gilneas je velký poloostrov na jihozápadě Lordaeronu. Na severu sousedí s Hvozdem, na jih přes moře leží ostrovní království Kul Tiras. Lord Genn Greymane nikdy výrazně nepodpořil Lordaeronskou alianci ve Druhé válce a ihned po ní uzavřel severní hranici masivní Greymaneovou zdí. Gilneas neumožňuje nikomu do království přicestovat či z něj odcestovat a bližší informace o něm nejsou známy od konce Druhé války.

Historie

Po vítězství ve válce proti trollům říše Arathoru začala prosperovat. Po smrti krále Thoradina se začalo impérium rozrůstat a začaly vznikat nová města v dřívější opuštěné divočině. Časem začala moc jednotlivých drobných národů vzrůstat na úkor Stromu, což nakonec vedlo k rozdělení na Sedmero království.

Na začátku Druhé války byl Gilneas jeden z nejmocnějších lidských národů a to vedlo k chladnému přístupu krále Genna Greaymanea k nově ustanovené alianci, protože věřil, že jeho armáda se dokáže s jakoukoliv hrozbou vypořádat sama. Do aliance vstoupil Gilneas až později, ovšem brzy po porážce Hordy z ní opět vystoupil řka, že Gilneas nebude plýtvat svými zdroji na udržení orků v internačních táborech. Jediným významným spojencem ve Druhé válce byl králi Greymaneovi lord Daval Prestor, vládce Northeronu a vzdálený bratranec Aidena Perenolda, vládce Alteraku.

Po Druhé válce nechal král vybudovat obří Greymaneovu zeď, která oddělila Gilneas od Lordaeronu. Neexistuje žádná výjimka pro otevření této severní hranice a nebylo vyhověno ani lidem Lordaeronu prchajícím před Pohromou, aby nalezli azyl v Gilneasu.

Jediná další zmínka o Gilneasu pochází z Třetí války, kdy malá skupinka Gilneaských bojovníků odplula s Jainou Proudmoore do Theramore.

Geografie

Mapa Gilneasu

Gilneas leží na poloostrově, který ze tří stran omývá Velké moře, na severní straně se nachází hranice s Lordaeronem. Směrem na jih se nachází ostrovy Kul Tiras a Crestfall, poblíž východního pobřeží se pak nachází ostrov Zul'Dare, který oficiálně patří pod Gilneas.

Významná sídla v Gilneaském království jsou pak stejnojmenné hlavní město, pobřežní města Stormglen a Duskhaven, a Greymaneovo panství.