Gnollové

Z Nostalgia
Přejít na: navigace, hledání
Gnollové

Příslušnost: Nezávislí, Venture Co.
Dostupná povolání: Válečník, Lovec, Darebák, Šaman
Hlavní město: bez hlavního města
Další sídla: {{{Sídla}}}
Primární jazyk: Zjednodušená Obecná řeč
Další jazyk(y):
Typ vlády: bez centrální vlády
Průměrná výška: 152-213 cm cm (muž)
152-213 cm cm (žena)
Délka života: {{{Délka života}}}
Nejčastější přesvědčení:
Současný vládce
{{{Vládce}}}
Předchozí vládci
{{{Předchozí vládce}}}
{{{Poznámky}}}

Gnollové jsou polohumanoidní bytosti žijící na různých místech na Azerothu. Před příchodem pohromy byli jednou z nejpočetnějších ras v Lordaeronu. Jsou však velmi agresivní a v důsledku toho i velmi roztříštěni do různých kmenů a skupin, mezi jejichž členy panuje neustálé napětí.

Vzhled

Gnollové jsou většinou vysocí jako lidé, avšak nejsilnější jedinci mohou být i výrazně vyšší. Většinou dosahují výšky pěti až sedmi stop. Oči mají většinou modré až červené, často podlité krví. Roste jim hříva, která je často typická pro daný kmen. Nejčastějšími barvami hřívy jsou černá, červenohnědá, žlutá a šedozelená. Na rukou i na nohou mají jen tři prsty

Kultura

Tato rasa je na poměry polohumanoidů velmi inteligentní. Proto občas najdeme Gnolly najmuté jako žodláky v různých skupinách. Nejčastěji Gnolly najdeme najmuté u společnosti Venture Co.

Kmen řídí jedna věc - potrava. Gnollové jsou velmi agresivní a krvelačnou rasou právě kvůli tomuto pocitu. Nezajímají je peníze, jen jídlo. V kmeni proti sobě jedinci bojují o postavení vůdce, slabší jedinci se stávají potravou pro zbytek kmene. Trochu mimo kmen stojí gnollí šamani. Stojí mimo zbytek společnosti a využívají svoji moc k tomu, aby se zbytek kmene navzájem nepobil.

Jejich řemeslné a zemědělské schopnosti jsou velmi slabé. Neobdělávají pole a spoléhají se jen na lov. Neumí opracovávat kov, takže různé meče, sekery a kuše u nich najdeme jen vyjimečně. Nejčastěji jsou ozbrojeni různými tupými zbraněmi, jako je třeba kyj.

Jazyk

Gnollové ke komunikaci mezi sebou používají - když už řeč - jen zjednodušenou formu obecné řeči. Ti Gnollové, kteří se nechali najmout nějakou jinou frakcí se často naučí základ daného jazyka (např. orkštiny). Gnollové mají i vlastní jazyk, tzv. gnollštinu. Zřejmě se jedná o dialekt jednoduché obecné řeči.

Gnoll

Kmeny

Zde jsou uvedeny nejznámější gnollí kmeny a území, na kterých se nacházejí:

Rot Hide - Lordaeron

Blackpaw - Quel'Thalas (Ghostlands)

Mosshide - Khaz Modan (Wetlands)

Palemane - Mulgore

Mudsnout - Hillsbrad

Redridge - Redridge Mountains

Riverpaw - Stormwindské království (Elwynn Forest, Westfalll)