Justýna z Fenrisu

Z Nostalgia
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Justýna z Fenrisu
Provinční vládkyně Hvozdu

Tituly:
Rasa: Člověk
Povolání: Klerik
Věk:
Narození:
Úmrtí:
Příslušnost: Lordaeron flag.png Lordaeron
Lokalita:
Vztahy: Fenris (bratr)
Přesvědčení:

Justýna z Fenrisu je vládkyně provincie Hvozd v Lordaeronu.

Historie

Justýna připlula do Hvozdu v říjnu roku 619 poté, co do jejího panství na severu Lordaeronu dorazila Pohroma a ona byla nucena se svými věrnými prchnout. Ve Hvozdu se shledala se svým bratrem, který však zanedlouho čelil atentátu, ze kterého se nikdy zcela nezotavil a Justýna byla zvolena zemským sněmem jako jeho právoplatná nástupkyně.

Doba vlády

Nostalgia-n-hvozd.png Tato sekce zahrnuje obsah dostupný pouze ve Hvozdu.

Období její vlády se vyznačuje útlumem vojenských operací, zejména v kontrastu s předchozí vládou jejího bratra. Naopak je na vzestupu víra ve svaté Světlo, byl vystavěn nový kostel před Pyrewoodem, který poskytl lepší zázemí věřícím, než stávající chátrající kostel v lesích na severu. Přesto, že Hvozd i nadále zůstal výrazně izolovaným státem, došlo k ekonomickému růstu a podpoře zemědělství, vesnice a statky se dočkaly významného rozmachu, především Stříbropolí bylo rozšířeno a velmi dobře opevněno. Vojsko se během doby její vlády dočkalo menších škrtů oproti dřívějším stavům, přesto však armáda zůstala bojeschopnou jednotkou, která se osvědčila v ochraně obyvatel Hvozdu.

Po Justýnině náhlém mizení se vlády ujímá jako regent Mallen Gahrron za mladičkou Johanu z Fenrisu. Ta se později po událostech popsaných jinde sama ujímá vlády.


{{#if:Regent lord Fenris|Předchůdce:
Regent lord Fenris}}
{{#if:Lordaeron_flag.png|Znak z doby nástupu}} Správce provincie Hvozd {{#if:Justýna z Fenrisu|
Justýna z Fenrisu}}
13. listopad 619 — únor 620
{{#if:Lordaeron_flag.png|Znak z doby konce vlády}} {{#if:Regentka lady Johana|Nástupce:
Regentka lady Johana}}