Kaer Fenris

Z Nostalgia
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Kaer Fenris
{{{Znak}}}
Příslušnost: Lordaeron flag.png Lordaeron
Syndikát
Typ: Město
Populace: {{{Populace}}}
Sídla: {{{Sídla}}}
Hlavní jazyk(y): Obecná řeč
Architektura: {{{Architektura}}}
Místní zřízení: {{{Vláda}}}
Stráž: {{{Stráž}}}
Lokalita: Měsíční ostrov, jižní Lordaeron
Současný vládce
Arcimág Arugal
Předchozí vládci
Lord Fenris, správce Kyrias Heavyshield
{{{Poznámky}}}
Souřadnice [{{{Souřadnice}}}]

Kaer Fenris je ostrovní pevnost rozkládající se na Měsíčním ostrově v Lordamerském jezeře. Pevnost a přilehlé město sloužilo zejména po pádu království jako hlavní centrum zbytku Lordaeronu, během Války o Hvozd pak jako hlavní štáb Lordaeronské armády.

Kaer Fenris byla sídelním městem rodu Fenrisů až do roku 619, kdy lord Fenris dobyl hrad Falkenstein a přesunul své sídlo. Nedlouho po faktickém opuštění města zpustlou pevnost obsadila vojska Syndikátu.


Zeměpis

Měsíční ostrovy jsou z geologického hlediska uměle vzniklé ostrovy, které byly vytvořeny během Druhé války. Bitvy, které byly na původním ostorvě (viz. historie) vedeny, způsobily, že z něj nezbylo oproti původní rozloze téměř nic - naopak vznikl ostrov, který byl později pojmenován jako Měsíční. Podloží, které se místy ještě usazuje, je už relativně stabilní - především díky úpravným pracím, které provázely stavbu pevnosti, avšak stav okolních ostrůvků je neznámý.

Na samotném ostrově je řidší borovicový porost, který během několika let stihl poměrně rychle vyrůst. Zvířena tu není téměř žádná, či jen minimální. Obvykle je zastoupena ptactvem, případně vlky samotáři.


Historie

Nostalgia-n.png Tato sekce zahrnuje obsah dostupný jen na Nostalgii.

Před Druhou válkou se zde nacházel ostrov (či souostroví) Kříže, na němž stála citadela Dalaranu. Ta však byla nekompromisně rozmetána nájezdem orků a ostrov byl četnými boji proměněn do současné podoby. Po Druhé válce byla provincie Hvozd přidělena rodu Fenrisů králem Terenasem za válečné zásluhy. Měsíční ostrov si Lord Fenris vybral za svoje nové sídlo a nechal zde vybudovat pevnost, Kaer Fenris. Díky strategické poloze na ostrově se pevnost stala významnou baštou Lordaeronských sil. Za Třetí války byl ostrov obléhán Pohromou, vážně poškozen, avšak díky své výhodné poloze a sledu událostí, které hrály lidem v prospěch, zůstal nedobyt.


{{#switch:

 | subgroup

| child = | #default =

| #default =

| #default =

| #default =

| #default =

| #default =

| #default =