Karmínová legie

Z Nostalgia
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Karmínová legie
Elitní jednotky Šarlatové krusády
Crimson flag.png
Insignie Karmínové legie
Příslušnost: Scarlet flag.png Šarlatová krusáda
Rasy: Lidé
Povolání: {{{Povolání}}}
Hlavní sídlo: Stratholme, LO
Sídlo (sídla): Štáb Karmínové legie, LO
Vůdce: Nejvyšší křižák Saidan Dathrohan
Vrchní inkvizitor Malleus Maceras (ve Hvozdu)
Oblast působení: Lordaeron
ZD ND CD
ZN N CN
ZZ NZ CZ
|Visible}}"
Přesvědčení:

Karmínová legie je militaristická odnož Šarlatové krusády, jejíž cílem je bránit lid před temnotou a Pohromou všemi prostředky, ať už půjde o chladné zbraně či oheň víry. Proslavila se zejména svými inkvizičními soudy, před které žene podezřelé ze spolupráce s Pohromou.


Tábořiště

Legie má základny rozprostřené po celém severním Lordaeronu, zejména pak poblíž oblastí okupovaných Pohromou. Jeden z největších táborů se donedávna nacházel na jihozápad od města Lordaeron, na hranici mezi Hvozdem a Tirisfalem. Tento tábor však Legie opustila, aby mohla pronásledovat zlo ve Hvozdu samotném.

V současné době je sídlem Legie ve Hvozdu vojenské ležení před Pyrewoodem, postavené na bývalé silnici do Gilneasu. Tábor vznikl na základě spojenecké úmluvy mezi Legií a Lordaeronem, uzavřené na jaře roku 620.


Šestá brigáda

Šestá brigáda je jednotka Legie, která měla za úkol pod přímým vedením Demetrie hlídat vojska Sylvanas a ochránit před nimi Hvozd. Po nuceném odjezdu Demetrie zpět do velitelství Legie bylo vedení nad brigádou svěřeno Vrchnímu inkvizitoru Malleu Macerasovi. Ten později zahájil vyjednávání o spojenectví s Lordaeronem.


{{#switch:

 | subgroup

| child = | #default =