Kataya Silverdawn

Z Nostalgia
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Kataya Silverdawn Turner
{{{Obrázek}}}
Tituly: Prefektka Ambermillu,
Mistr mág Kruhu
Rasa: Vysoký elf
Povolání: Mág,
Truhlář
Věk: {{{Věk}}}
Narození: {{{Narození}}}
Úmrtí: {{{Úmrtí}}}
Příslušnost: {{{Příslušnost}}}
Lokalita: {{{Lokalita}}}
Vztahy: {{{Vztahy}}}
Přesvědčení: {{{Přesvědčení}}}
{{{Poznámky}}}

Historie postavy

Pochází z rodiny mágů, mezi kterou se našli i ti, jenž se začli věnovat "temné" magii, což byl jeden z důvodů opuštění města Silvermoon - rodina se snažila Katayu naučit magii. Elfka ji však zvládala jen teoreticky a jelikož její rodiče neunesli neúspěch, tak ji při své cestě nechali ve Hvozdu napospas jejímu osudu a sami cestovali dál s cílem dostat se do Dalaranu, avšak nechtěli zůstat u nezdárného dítěte ve Hvozdu. Zde se jí však prve ujal Arnax, a později její mistr a následně snoubenec i manžel Kalion Turner. Po složení zkoušek na mága se přidala do tehdejší rady mágů s úmyslem jim pomoci, avšak mágové chtěli později z rady odejít, aby se mohli věnovat magii. Avšak Kataya se obávala, že pokud by odešla celá rada, král by je nenechal jít a tak zůstala aby je ochránila. Tak se dostala do čela města, na kterém jí zas nesešlo tolik jako na osudu mágů, kteří se jí ujali. Později se k ní přidal i Minreth Moonleaf a nyní je v Ambermillu dvojí prefektura.

Historie dívčího příjmení

Příjmení elfky sahá až k jejímu prvnímu předkovi - elfovi, jemuž při používání magie zestříbřely vlasy. A jelikož vynikly zejména při přednáškách konajících se při západu/východu slunce, připojilo se ke jménu i úsvit. Toto znamení se nyní přenáší na každého člena rodiny Silverdawn, pokud si zvolí cestu magie. Česky se mi toto jméno k vysoké elfce moc nehodilo tak je uvedeno v angličtině.

Charakteristika

Kataya je okolo sto semdesáti centimerů vysoká, štíhlé postavy, velmi bledé pleti. Její oči mají tmavěmodrou barvu, jinak moc nevybočuje vzhledem od svých sester, až na stříbrné vlasy které jí lemují obličej a jsou vždy upravené, stejně jako nehty. Elfka na svůj vzhled dbá, avšak nijak se nepřezdobuje, jako to mají některé elfky ve zvyku. Většinou nosí róby a ze zbraní meč, který stejně použije zřídkakdy.

Povahově je to navenek většinou klidná elfka, i když občas i vybuchne, avšak dokáže zase rychle zchladnout a vyhodnotit situaci. Nikdy od ní neuslyšíte sprosté slovo, snaží se vystupovat reprezentativně vzhledem k jejímu postavení. Snaží se být pro své okolí silnou oporou, i když se jí to vždy nedaří. Její vystupování k okolí není sice nějak předstírané, ale dostat se k té skutečné osobnosti prefektky už není tak snadné. Sice na veřenosti vystupuje jako klidná, přátelská elfka, jež nikoho neodmítne, ale pod tím se skrývá elfka s obavami, zda to co dělá, dělá dobře a zda je to pro město dobré a úplně nejradši by od všeho občas utekla, ale ví, že se to nedělá. V důsledku toho má občas špatnou náladu, ale snaží se ji nedávat před okolím moc najevo. Byla totiž vychována k odpovědnosti a slušnosti. Vzhledem k jejímu věku je trochu naivní a pokud někdo ví, jak na ni, i ovlivnitelná. Je také dost tvrdohlavá, ale dokáže uznat svou chybu. Když ji však někdo opravdu něčím naštve, jen tak na to nezapomene.

Kladné vlastnosti

spolehlivost, ochota, schopnost stát si za svým, mírnost, rozhodnost, vyrovnanost, schopnost učit se a také naučit ostatní, dokáže uznat své chyby a poučit se z nich

Záporné vlastnosti

občasná náladovost, uzavřenost, občasná výbušnost, pokud někoho má ráda, pak jde za ním ať se děje cokoli

Co má ráda

magii (hlavně ledovou pomocí níž se učí klidu), vodu, knihy, studium, hvězdy, déšť, mluvené příběhy, ovoce, zeleninu, pohodu, pořádek, zábavu...

Co nemá ráda

osoby co se neumějí slušně vyjadřovat, velká shromáždění, vystupování před větším počtem lidí, nespravedlnost, namyšlence...

Momentální zájmy

momentálně ji zaujala levitace, kterou se snaží využívat kdykoli má příležitost

Postoj k světu

Kataya nemá všeobecný názor na svět, protože se snaží si jej utvořit až daný svět či postavu pozná, do té doby se snaží postavy ani frakce neodsuzovat. Snaží se o každém světě něco naučit.