Krchov

Z Nostalgia
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Krchov
Ústřední hřbitov provincie Hvozd
{{{Znak}}}
Příslušnost: Plamenná legie (údajně)
Lordaeron flag.png Lordaeron
Crimson flag.png Karmínová legie (dříve)
Typ: Hřbitov
Populace: {{{Populace}}}
Sídla: {{{Sídla}}}
Hlavní jazyk(y): {{{Jazyk}}}
Architektura: {{{Architektura}}}
Místní zřízení: {{{Vláda}}}
Stráž: {{{Stráž}}}
Lokalita: Ogří hory, západní pobřeží Lordaeronu
Současný vládce
Démon Sheiz'ihr
Předchozí vládci
{{{Předchozí vládce}}}
{{{Poznámky}}}
Souřadnice [{{{Souřadnice}}}]

Krchov je největším a nejdůležitějším hřbitovem ve Hvozdu. Byl vybudován v Ogřích horách na západě Lordaeronu a cesta k němu vede jen skrze několik úzkých průsmyků. Právě zde je pohřbeno nejvíce obyvatel, kteří kdy ve Hvozdu žili a také se zde nachází hrobka, o které se ani přesně neví, kdy byla vybudována, nicméně vždy sloužila coby obydlí mrtvol vládnoucích vrstev. Vyjma hrobky se zde nachází ještě domek hlídače Krchova. V současné době je Krchov pod správou Cechu mágů, kterou zde zastává správkyně Eina Silversong.

Zeměpis

Krchov se nachází v horském údolí, pod nejvyššími štíty Západního pohoří. Podloží tvoří mělká vrstva zeminy, zbytek obvykle tvrdá skála. Díky své poloze je přístup na Krchov značně ztížen stoupáním, dobře přístupný je jen ze dvou stran, kudy do něj vedou úzké průsmyky - jeden z horských údolíček na jihu, druhý z níže položeného údolí od východu. Díky své poloze v horách je podnebí Krchova studené a vlhké. Málokdy se stává, že by se přes podzim a zimu rozplynula mlha, která je zde pro stálé obyvatele téměř obligátní.

Historie

Nostalgia-n-hvozd.png Tato sekce zahrnuje obsah dostupný pouze ve Hvozdu.

Krchov je již od nepaměti hlavním hřbitovem, kde jsou pohřbeni snad všichni, kteří ve Hvozdu něco znamenali, ale i řada těch, kteří se "jen" starali o každodenní život ve Hvozdu. Důležité milníky v dějinách Hvozdu se jej nikdy netýkaly nijak přímo - až do doby, kdy se lesy Hvozdu prohnal nájezd Pohromy. V té době bylo mnoho mrtvých surově probuzeno z věčného odpočinku a povoláno do stále se rozšiřujících řad Mal'Ganise a Kel'Thuzada. Když se Pohroma z Hvozdu stáhla, usídlila se na prázdném a zpustošeném hřbitově skupina ziskuchtivých nekromancerů, kteří se rozhodli dál oživovat mrtvé, tentokráte však za účelem vlastního obohacení. V jejich plánu bylo prodávat či pronajímat nemrtvé coby levnou pracovní sílu.

Poté, co do Hvozdu přišli uprchlíci z Hearthglenu, se na Krchově usídlil nekromancer Rahlan, který svou duší stále příslušel Pohromě. Avšak svým neuváženým vedením krchovských nekromancerů a upozorňováním na sebe prostřednictvím obětí, na sebe strhl pozornost Lorda Fenrise. Ten na Krchov přitáhl se svým vojskem a Krchov vojensky obsadil - narozdíl od ostatních se Rahlanovi podařilo prchnout, avšak za několik dní byl dopaden a upálen na nádvoří Kaer Fenrisu. Krchov byl dobyt vojskem lorda Fenrise a dlouhou dobu jej střežil řád Stříbrné ruky. Na přelomu let 619 a 620 bylo prolomeno kouzlo držící zavřený vstup do krypty a později se zde objevil tajemný portál vedoucí do města Pohromy. Na počátku roku 620 sem proto vtrhlo vojsko Karmínové legie, které Krchov obsadilo. To se po dohodě s Lordaeronem přesunulo na jih Hvozdu a Krchov se dostal do správy Cechu mágů.


{{#switch:

 | subgroup

| child = | #default =

| #default =

| #default =

| #default =

| #default =

| #default =

| #default =