Mág

Z Nostalgia
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Mágové (někdy označovaní jako čarodějové nebo hanlivěji kouzelníci) je označení pro osoby s velkou zálibou v magii, kterou používá téměř bezvýhradně ve všech soubojích i v běžném životě. Typický mág se prakticky vždy vyhýbá boji na blízko, pokud však musí, většinou bere do ruky hůl nebo lehké jednoruční meče. Téměř vždy se však snaží na blízko bránit ochrannými kouzly a ustoupit do bezpečné vzdálenosti pro lepší magický útok.

Mágové u jednotlivých ras

Lidé

Ačkoliv lidé nepoužívají magii tak dlouho jako například Vysocí elfové, dokáží s ní nakládat velmi efektivně. Když se kdysi lidé naučili od Vysokých elfů magii používat, prokázali se jako velmi magicky nadaná rasa. Z obav ze zneužívání magie později lidé a elfové založili řád Strážců Tirisfalu, jehož nejlepší mágové se starali o bezpečnost světa, především před útoky démonů. Během času se lidé naučili arkánovou magii velmi dobře používat, a později založili Kirin Tor, řád arcimágů, kteří vládli městu magie, Dalaranu. Dalaran byl však zničen během Třetí války, mnoho lidských mágů poté přešlo od arkánové magie k elementálové, především ohnivé a mrazivé. Lidští mágové nejen ze zničeného Dalaranu jsou nyní rozprostřeni po celém Azerothu a mnoho z nich se věnuje dalším výzkumům magie. V Morových zemích se mágové soustřeďují do věže v Hearthglenu, kde založili společenství nazvané Kruh mágů.

Gnomové

Byť gnómové jsou jednou z nejvynalézavějších ras nejen co se týče magie, mágy ostatních ras nebývají příliš uznáváni. Gnomští mágové jsou charakterističtí svým experimentováním, co vše jejich kouzla dokáží způsobit. Gnomové nebývají přímo zaměření na některou z klasických větví magie, ale naopak zkouší kousek od všeho. Mágové, stejně jako téměř všichni gnomové se málokdy dožijí stáří, protože jejich experimentování s magií skončí buď kouzlem epických rozměrů a nebo, častěji, strašlivou a bolestivou smrtí mága a všech v okolí.

Vysocí elfové

Quel'dorei bývají často spojováni právě s magií, vesměs jde o nejlepší mágy původních Nočních elfů, kteří byli před tisíci let vyhnáni za své nezodpovědné používání magie. Quel'dorei bývají často ctěni mezi lidskými mágy, neboť se naučili používat magii právě díky elfům. Elfové mají zřejmě ze všech ras magii nejvíce pod kontrolou, díky své dlouhověkosti mohou trávit dlouhé desetiletí na univerzitách studiem a rozvíjením magie. Byť je v řadách Vysokých elfů mnoho jedinců zaměřeno na fyzický boj (nejčastěji lukostřelba), je poměrně těžké najít elfa, který by neuměl z magie nic. Na to doplatili během událostí posledních let, kdy Arthas Menethil dobil jejich domovinu, Quel'Thalas a znečistil Sluneční Studnu. Část Vysokých elfů tak přijala nové jméno Krvaví elfové a učí se získávat manu nečistými způsoby jako paktováním s démony nebo vysáváním ostatních bytostí na Azerothu.

Trolové

Mnozí přemýšlí, jak se trolové, rasa provádějící primitivní náboženské rituály dostala k umění arkány. Nedávné spojenství mezi troly a Hordou prokázalo, že trolové jsou perspektivní rasa ochotná učit se, podobně jako dříve lidé.

Dříve bylo arkánové umění tajemstvím mágů Quel'Thalasu a Kirin Tor, nicméně obě tato uskupení byla ve Třetí válce roztřístěna, což způsobilo rozprchnutí mágů po celém Azerothu. Je tedy možné, že se trolové naučili ovládat magii i díky těmto uprchlíkům.

Opuštění

Mágové Opuštěných jsou často padlí lidští či elfští mágové. Nicméně, nejčastější školou magie u nemrtvých není arkána, ale kouzla elementární - mrazivá.

Krvaví elfové

Sin'dorei představují nejlepší mistry arkány v celém Azerothu, ale musí stále ukájet svůj hlad po maně, takže se často zaprodají démonům nebo přepadají nic netušící cestovatele, aby z nich vysáli energii. Díky podrobné znalosti magie se však nemusí omezovat pouze na arkánová kouzla, avšak narozdíl od Vysokých elfů, kteří preferují mrazivá kouzla, Krvaví elfové dají přednost kouzlům ohnivým.

Mág a čaroděj

Nejlepší definici nalezneme v pravidlech DrD:

Čarodějem je označován ten, který vládne nadpřirozenou mocí. Bývá to přirozený talent, který, podpořen intenzivním studiem, vládne silám tvořícím tento svět. Jejich největší silou, pro kterou si zasluhují nejvíce úcty, je však jejich pronikavý intelekt a znalosti. Cíle čarodějů jsou různé, ale prostředky jsou většinou stejné.

Mágy se mohli stát ti, kteří se odcizili všemu lidskému, elfskému i tomu, co jim kdysi bylo vlastní. Stejně tak jako ti pro něž spravedlnost a víra v dobro stále figuruje na nejvyšším žebříčku hodnot. Ta temná strana se propadla hluboko do temnot, odkud již není návratu. Za tuto opovážlivost však získala moc nejvyšší. Nejen v přímém sesílání kouzel leží jejich skutečná moc, leč ve schopnosti ovládat ostatní tak, aby byly vhodnými nástroji pro jeho osobní cíle.

{{#switch:

 | subgroup

| child = | #default =