Saetnis Inglorion

Z Nostalgia
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Saetnis Inglorion
Magistr
SaetnisInglorion.png
Tituly: » Magistr Kirin Tor
» Kancléř Svobodného města Ambermill
Rasa: Sin'dorei
Povolání: Mág
Věk: {{#expr:(619)-(527)-((08)<(3)or(08)=(3)and(24)<(18))}}
Narození:
Úmrtí: {{{Úmrtí}}}
Příslušnost: Dalaran, Kirin Tor, Quel'Thalas, Ambermill
Lokalita: Svobodné město Ambermill
Vztahy:
ZD ND CD
ZN N CN
ZZ NZ CZ
|Visible}}"
Přesvědčení:

Magistr Saetnis "Saeth" Inglorion (18. 3. 527 - současnost) je v pořadí druhým vládcem Svobodného města Ambermill. Na toto místo nastoupil po té, co byl jeho předchůdce (Magistr Tyre Shath'amon) postaven před soudní tribunál Kirin Tor a zbaven všech funkcí za podvody a praktiky, kterých se dopustil vůči osobě Lorda Fenrise. Saetnis byl na žádost obyvatel svobodného města vybrán z řad Kirin Tor, prvně proto, aby napravil předešlé zločiny a v druhé řadě také, aby mu bylo umožněno dokončit potřebnou praxi pro dosažení titulu arcimága.

Minulost

Saeth vyrůstal na akademické půdě, v západní části Dalaranu. V krásném domě s výhledem na fialovou citadelu. Když na Lordaeron a tedy i Dalaran měla uhodit zima, cestoval se svou matkou navštívit její rodiče na Quel'thalas, konkrétně na statek, který stál velice nešikovně, v cestě Arthasovi a jeho pohromě nemrtvých. Dříve bylo nedaleko statku nevelké jezero a jelikož Quel'thalas zimu příliš nezdá, trávil ji Saeth tam.

Už dříve ho vzdělával otec Garandil. Ale v patřičném věku, Saetnis nastoupil na akademii pod taktovkou Kirin Tor. Akademii studoval dlouhých dvacet osm let. Během té doby prošel sedm čtyřletých oborů, což mu mělo dopomoci k poslední a největší zkoušce. Žel, Dalaran byl v tu nejméně vhodnou chvíli napaden nemrtvými.

Jeho otec se po tomto útoku vydal spolu s několika málo dalšími do týla nemrtvých. A pronásledovali je snad až na Quel'thalas. Saetnis zůstal s raněnou matkou v Dalaranu, nebo spíš v tom, co z něj zbylo. Později oba odešli na jih, do Hillsbradu

Saetnis přežil i s matkou. První rok, pomáhali s ostatkem mágů v Hillsbradu, až se vydali do narychlo sestaveného koncilia přeživších v Menethilově přístavu. Tam se taky setkal prve se svým strýcem, Arcimágem Gildorem Inglorionem. Párkrát jej ještě potkal, když si Arcimág odskočil něco zařídit ke konciliu. Ale obvykle mnoho času neměli.

Matka ho opustila, vydala se domů, pátrat po svých rodičích. Saetnis už jako řádný mág Kirin Toru, ve funkci magistra zůstal v Menethilu. Až do zpráv o smrti jeho strýce, které přinesl diplomat vyslaný do Hvozdu. Avšak, místo Gildorova nástupce bylo přiděleno magistru Shath'amonovi.

O rok později se Saeth podílel na soudu magistra Shath'amona a po jeho skončení, mu bylo nabídnuto místo Kancléře Ambermillu, jako državy Kirin Tor ve Hvozdu. A tím začala jeho konečná, praktická zkouška pro dosažení titulu arcimága.

Současnost

V současnosti se Saeth snaží řídit město Ambermill podle svého nejlepšího svědomí. Při tom, se také snaží zajistit co nejbezpečnější rozvoj sousedního Lordaeronu. Jelikož vystupuje jako Ambermill nestranný, tak jako to kompaktát Kirin Tor vyžaduje, je poslední dobou Saeth i celé město častým terčem kritiky ze strany Lordaeronských občanů (zejména pana Jana Kováře). I přes tyto nesrovnalosti však můžeme říct, že se mu daří město rozvíjet a Lordaeron podporovat v jeho rozvoji také.

Sbírka pomluv

  • Smírně jedná s nemrtvými ze severu.
  • Nemá rád lordaeron a osnuje proti němu zlo, zkázu a hladomor.
  • Celou zimu nedělal nic jiného než stavěl svou sněhovou armádu na zničení hvozdu (naštěstí z jara roztála).

Citace

"Já Vás samozřejmě chápu, ale pochopte i Vy mě, tohle nemůžeme udělat."

"Opusťte pozemky svobodného města Ambermill, navždy."

"Nerozumím, proč bych se měl zodpovídat zloději a lháři, jakým je Jan Kovář."

"Kdyby se nevzdal/a tak rychle, své místo by si tady mezi námi našlel/našla."

"Než vyřknete takový soud, zkuste se někoho zeptat, co se vlastně stalo."


{{#if:Kancléř Tyre Shath'amon|Předchůdce:
Kancléř Tyre Shath'amon}}
{{#if:KirinTor_flag.png|Znak z doby nástupu}} Kancléř svobodného města Ambermill {{#if:Saetnis Inglorion|
Saetnis Inglorion}}
prosinec 622 - současnost
{{#if:KirinTor_flag.png|Znak z doby konce vlády}} {{#if:stále ve funkci|Nástupce:
stále ve funkci}}