Scholomance

Z Nostalgia
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Scholomance
Škola nekromancie
Scholomance.jpg
Znak školy
Příslušnost: Scourge flag.png Pohroma
Typ: Pevnost
Populace: {{{Populace}}}
Sídla: {{{Sídla}}}
Hlavní jazyk(y): {{{Jazyk}}}
Architektura: {{{Architektura}}}
Místní zřízení: {{{Vláda}}}
Stráž: {{{Stráž}}}
Lokalita: Jezero Darrowmere, LO
Současný vládce
Ras Frostwhisper
Předchozí vládci
{{{Předchozí vládce}}}
{{{Poznámky}}}
Souřadnice [{{{Souřadnice}}}]

Scholomance, prokletá škola, odkud pocházejí schopní nekromanceři Pohromy, se nachází v kryptách pod ruinami šlechtického sídla Barovů, na ostrově Caer Darrow obklopeném jezerem Ztracených duší. Mnohými je považována za sídlo Kultu zatracených a místo, odkud započalo šíření moru, který zdevastoval Lordaeronské obyvatele.

Historie

Scholomance byla před několika lety založena odpadlým mágem Kel'Thuzadem. Členové jeho Kultu zatracených zpřístupnili a opravili staré hrobky pod Caer Darrowem (bývalá Arathijská pevnost) a přetvořili je ve školu nekromancie a jiných temných umění. Kult využíval toto místo k tréninku smrtelníků a agentů a k přípravám rozšíření Moru nemrtvých po Lordaeronu. Po celou dobu existence sem směřovali a byli směřováni mladí talentovaní čarodějové a adepti. V té době měl Kult v Lordaeronu již tolik vlivu, že se mu úspěšně dařilo veškeré akce spojené se Scholomancí tajit před Lordaeronskou vládou.

Vchod do školy nekromancie

Tato zem byla původně majetkem rodiny Barovů (šlechtici z Alteracu). Po druhé válce zůstal ostrov opuštěný a městečko, nacházející se na něm, se postupně proměnilo v trosky. Když Kel'Thuzad nabíral členy do Kultu Zatracených, padl jeho zrak i na Barovy a především na rozlehlý komplex krypt pod jejich sídlem. Šlechtická rodina byla zlákána charismatem a vlivem nekromantského vládce Kultu a darovala Králi Lichů Caer Darow i krypty výměnou za jeho přízeň a nesmrtelnost. Kultisté Barovy zabili a přeměmili krypty k obrazu svému. Nyní se bývalí šlechtici potulují prokletou školou jako nemrtvá monstra.

Ačkoliv již Kel'Thuzad ve Scholomanci nesídlí, význam Scholomance ani zdaleka naupadl. Kromě studentů a instruktorů zde sídlí i významní agenti Pohromy. Jeden z nejvražednějších sluhů Kel'Thuzada obří zmutovaná zombie Ravenian se stará o studenty, u kterých se projevily sebemenší známky slabosti, či touha uprchnout. Lich Ras Frostwhisper kontroluje a střeží toto místo ve jménu Pohromy, avšak ředitelem školy je Temný pán Gandling, jenž ve funkci nahradil Araje Vyvolávače, který Scholomanci vládl po Kel'Thuzadovi.


{{#switch:

 | subgroup

| child = | #default =

| #default =

| #default =

| #default =

| #default =

| #default =

| #default =

| #default =