Severní důl

Z Nostalgia
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Severní důl
Severni dul.jpg
Severní důl
Příslušnost: Lordaeron flag.png Lordaeron
Typ: Důl
Populace: {{{Populace}}}
Sídla: {{{Sídla}}}
Hlavní jazyk(y): {{{Jazyk}}}
Architektura: {{{Architektura}}}
Místní zřízení: {{{Vláda}}}
Stráž: {{{Stráž}}}
Lokalita: Severozápad provincie Hvozd, Lordaeron
Současný vládce
Předchozí vládci
Souřadnice [{{{Souřadnice}}}]


Nostalgia-n-hvozd.png Tato sekce zahrnuje obsah dostupný pouze ve Hvozdu.

Severní důl je největší důl provincie Hvozd. Leží v jejím severozápadním cípu. V současnosti důl spravuje trpaslík Majdni Železorubec spolu s několika dělníky. Důl spadá pod správu Lorda Fenrise, vládce Severní provincie. V okolí dolu se nachází velká pavoučí kolonie, jejíž počet jedinců neustále roste. Také byli u dolu spatřeni Trollové.

Historie

Během třetí války důl chátral a pomalu se na něj zapomnělo. To se změnilo poté, co do Hvozdu přišli uprchlíci z Hearthglenu. Důl byl obnoven a rozšířen. Vystřídal několik majitelů. Mardok vykoval mříž, Maane Velfarien vybudoval ubikace pro dělníky. Krátkou dobu spravoval důl i gnom Brutus, jeho spravování však skončilo poté, co lord zjistil, za kolik prodával suroviny ze svého desátku. K dolu též byla vyznačena pochodněmi relativně bezpečná cesta.

Jak čas plynul a lordaeronská moc na severu provincie slábla, stalo se, že důl byl přepaden Syndikáty, stráž zabita a důl obsazen. Lordaeronští vedli trestnou výpravu, povraždili oddíl Syndikátů a vědomi si toho, že nejsou schopni důl udržet, zavalili vchod. Zapomněli však na tajný vchod vybudovaný ještě Morisem zvaným "Král pod Horou", kterého obratně využil Syndikát, dobudoval zázemí a proměnil tak důl v nedobytnou pevnost a těží dosud vesele dál.

Zeměpis

Severní důl leží na severozápadním cípu provincie Hvozd, mezi několika kopci. Ze západu se dá k dolu dostat od moře, z jihu poté po souši. Důl je hluboký a dlouhý, jeho nejzažší chodby leží podle odhadů až pod Tirisfalem. První část dolu je spíše kamenolom. Poté se postupně dostáváme k mědi a cínu. Následují ve vedlejších chodbách naleziště železa a kamene. Na konci dolu nalezneme bohaté naleziště železa. V dole se též nachází pár ložisek stříbra a zlata. Spekuluje se, zda se v dole nachází i mithrill. V dole se nachází valná většina kovů provincie.


{{#switch:

 | subgroup

| child = | #default =

| #default =

| #default =

| #default =

| #default =

| #default =

| #default =