Stříbropolí

Z Nostalgia
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Stříbropolí
Stribropoli.jpg
Stříbropolí
Příslušnost: Lordaeron flag.png Lordaeron
Typ: Zemědělská ves
Populace: Půlorkové, Orkové
Sídla: {{{Sídla}}}
Hlavní jazyk(y): {{{Jazyk}}}
Architektura: {{{Architektura}}}
Místní zřízení: Dědičné léno podřízené Lordaeronu
Stráž: {{{Stráž}}}
Lokalita: Sever Hvozdu, jižní Lordaeron
Současný vládce
{{{Vládce}}}
Předchozí vládci
{{{Předchozí vládce}}}
V roce 619 dochází ke sloučení Ivarovy usedlosti a Maldenova sadu pod novým jménem Stříbropolí, to je následně propůjčeno jako dědičné léno rodu Velfarienů a poté rodu Gahrronů ze Stříbropolí. V současnosti lénem lady Johany z Fenrisu, okupováno armádou Sylvanas Windrunner
Souřadnice [{{{Souřadnice}}}]
Nostalgia-n-hvozd.png Tato sekce zahrnuje obsah dostupný pouze ve Hvozdu.

Stříbropolí je vesnice nacházející se v nejsevernější části Hvozdu. Její součástí bývalý Ivarův statek, Maldenův sad a kovárna jistého trpaslíka. Celá ves je i s kusem okolních pozemků, které se táhnou až k pobřeží jezera, de iure lénem lady Johany z Fenrisu. V současnosti je Stříbropolí obsazeno nemrtvým vojskem Sylvanas Windrunner.

Historie

Stříbropolí se dříve skládalo ze dvou samostatných usedlostí, Ivarova statku a Maldenova sadu. Ivar býval největším pěstitelem dýní široko daleko a ještě známější byl starý Malden, kterému se povedlo vypěstovat zvláštní odrůdu borovic, které nesou jablka - takzvané jablkovice. Pálenka z jejich jablek byla pro svou zvláštní, lesem řízlou chuť známá po celém Lordearonu a dovážela se až do Hillsbradu či Alteraku, kde byla považována za velice luxusní zboží. Totéž platilo o moštu a cideru stáčenému z těchto jablek. Během třetí války však byli oba dva starousedlíci zabiti či se stali nezvěstnými a obě usedlosti od té doby začaly pustnout. Poté, co Pohroma odtáhla z Hvozdu, zanechala obě usedlosti zpustošené, avšak nijak výrazně poškozené. I přesto však o ně nikdo dlouhou dobu nejevil zájem. Prvním, kdo se zde chtěl usadit, byla elfka Mentha, avšak pro neplnění povinností a z nedostatku péče o sad byla nakonec vykázána. Po nějaké době se v Ivarově usedlosti chtěl usadit lord Nathanael se svou družinou, avšak ze stejných důvodů byl vystěhován rovněž. Nakonec byly obě nemovitosti spolu s kovárnou spojeny do jednoho celku, vesnice Stříbropolí a dány jako léno rytíři Maanemu Velfarienovi. Poté, co byl během vlády lady Justýny prohlášen za zrádce Lordaeron [zdroj?] a záhadně zmizel, dostala Stříbropolí v léno lady Johana. Poté, co se stala vládkyní celé provincie pasovala lady Johana Mallena Gahrrona na rytíře a ten v léno přijal Stříbropolí. Po té, co i on zradil, léno se opět stalo majetkem lady Johany. Do správy jej následně získala půlorka Gorony Metrin a později znovu sjednocená Hordy. V srpnu za nejasných okolností farma vzplála a jen část se zachránila díky druidu Ithariovi.

Zeměpis

Stříbropolí se nachází pod horským hřebenem, který odděluje Hvozd od hlavní části Lordaeronu, Tirisfalu. Díky tomu by zde měla být půda méně úrodná, avšak díky správě velkostatkáře Ivara se stala stejně úrodnou jako kdekoliv jinde ve Hvozdu. Díky nedalekému Lordamerskému jezeru je zde dostatek spodní vody a díky horským hřebenům zde prší dostatečně, avšak kvůli větší vzdálenosti od moře nejsou srážky příliš velké vzhledem k zemědělství, protože většina spadne již předtím, než dorazí ke Stříbropolím.

Flóra

Usedlosti ve Stříbropolí jsou odedávna známé díky plodinám zde pěstovaným. Bývalý Ivarův statek je dodnes plný volně bujících dýní, které nějakým záhadným způsobem dokázaly přežít i Pohromu a její ničivé účinky na cokoliv živého. Větší pozornost si však zaslouží prazvláštní odrůda borovic, jablkovice. Ty byly neznámým způsobem vyšlechtěny ze standardních borovic, kterých je plný celý Hvozd tak, že nesou jablka prvotřídní kvality. Rovněž se ukázalo, že je to odrůda velice odolná na poškození, takže bez problémů dokázala přežít řádění Pohromy. Její značnou nevýhodou je ale nutnost čistoty okolí. Jakmile borovice začnou bujet a není o ně dobře staráno, přestanou zároveň nést jablka, proto je třeba se o sad vytrvale starat po celý rok.


{{#switch:

 | subgroup

| child = | #default =

| #default =

| #default =

| #default =

| #default =

| #default =

| #default =