Syndikát

Z Nostalgia
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Syndikát
{{{Znak}}}
Příslušnost: Nezávislí
Rasy: {{{Rasy}}}
Povolání: {{{Povolání}}}
Hlavní sídlo: Strahnbrad
Sídlo (sídla): Kaer Fenris
Vůdce: Lord Aliden Perenolde
Oblast působení: {{{Oblast}}}
ZD ND CD
ZN N CN
ZZ NZ CZ
|Visible}}"
Přesvědčení:

{{{Poznámky}}}

Syndikát je zločinecká organizace s kořeny v bývalém Alterackém království. Svou základnu má ve Strahnbradu a operuje na území Hillsbradu, Alteraku a nově Hvozdu.

Hlavním nepřítelem Syndikátu je Lordaeronská aliance, zejména pak království Stromgarde. Organizace je však nepřátelská také k Hordě, protože je nechala na holičkách.

Organizace byla vytvořená Alterackým králem Aidenem Perenoldem, v současnosti ji vede jeho syn Aliden.

Vůdce syndikátu Aliden Perenolde

Historie

Historie Syndikátu sahá do království Alterak během Druhé války, kdy král Aiden Perenolde nevěřil v sílu Lordaeronské aliance a proto ji zradil a podepsal pakt s orky.[1] Zrada však byla brzy odhalena a armáda Stromgardu horské království obsadila. Uther Lightbringer odsoudil krále Aidena k vyhnanství.

Orkové, se kterými se Alterak ve válce spaktoval však s lidským královstvím nechtěli později nic mít, bez pomoci tak Perenold se svými muži začal krást, aby se udrželi naživu. Brzy se vyhnanci spojili do větší organizace, kterou nazvali Syndikát. Začali kočovat po zemích a loupit a přepadat vesnice. Jak se další a další lapkové k organizaci přidávali, moc samozvaného vůdce Perenolda slábla.

Vědom si toho, že pro trvání své vlády musí něco udělat, rozhodl se Perenolde využít invaze Plamenné legie a Pohromy k vlastním cílům - zatímco Aliance byla zaneprázdněna bojem s jinými nepřáteli, Syndikát začal znovu úspěšně obsazovat dřívější území v Alterackých horách. Aiden Perenolde byl však po Třetí válce chycen a uvězněn; velení Syndikátu se tak chopil jeho syn Aliden.

Dobytí Kaer Fenris

Nostalgia-n-hvozd.png Tato sekce zahrnuje obsah dostupný pouze ve Hvozdu.

Syndikát si nerušeně operoval na východním pobřeží jezera Lordamere, dokud jeho hlídky nezaznamenali opuštění ostrovní pevnosti Kaer Fenris velkou částí vojska poté, co se lord Fenris rozhodl přesídlit do hradu Falkenstein na jihu. Po měsíci plánování využili členové Syndikátu nepozornosti hlídek a přeplavili se k severní části Měsíčního ostrova, odkud provedli útok na pevnost. Obránce rozdrtili především početnou převahou, ihned po úspěšné okupaci proběhla stavba barikád a další kroky k zabezpečení města. V současnosti je Kaer Fenris významným velitelstvím Syndikátu hned vedle Strahnbradu, oproti němu však militantní pevnost disponuje silnými hradbami.

Reference

  1. ^ Chybná citace: Chyba v tagu <ref>; citaci označené tod není určen žádný text


{{#switch:

 | subgroup

| child = | #default =