Worgen

Z Nostalgia
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Humanoidní stvoření vlka jež dokáže kráčeti po dvou, v běhu však padá na všechny čtyři a i proto jej běžné bytosti nedokáží doběhnout. Nazýváme je Worgeny, pro jejich podobnost s Worgy, nebo vlkodlaky jako sloučenina slov dávného jazyka. Tyto stvůry jsou neobyčejně nelítostné, zlé a kruté. Podle očitých svědků neloví pro potravu, ale pro zábavu. Zřejmě mají radost, když jejich oběti řvou o pomoc, propadají panice nebo i blázní ze strachu. Máme už i pár případů, kdy Worgen při útoku nezabil, nýbrž jen krvavě poranil oběť drápy a patřičně ji vyděsil. Jednou takovou obětí byla žena u města Ambermill, druhou pak muž na mostě poblíž Zájezeří, oba poraněni, podrápáni a nad oběma se Worgen jen sklonil, chvíli funěl do obličeje, jako by v něm hledal strach a hrůzu, později tělem jen hodil o nejbližší překážku a odešel.

Ztráty jsou ovšem i na straně Worgenů, obyvatelé hvozdu se zřejmě jen tak děsit nenechají a ve větších skupinách si troufají na boj s vlkodlaky. To samozřejmě přináší i objekty k výzkumu, jehož výsledky budou následující.

První pitva

První se do útrob Worgena podívali mágové kruhu, vše patřičně prozkoumali a kůži vycpali, aby i ostatní obyvatelé viděli, před čím, je třeba mít se na pozoru.

Objekt Popis Závěr
Kostra Silně připomíná kostru lidskou, pouze na několik málo odchylek v oblasti hlavy Lidská, zdegenerovaná
Krev Při použití sloučeniny získané z jater mrtvých zvířat, byla zajištěna téměř nulová srážlivost krve, která nám umožnila získat krev z celého krevního oběhu (nikoliv tkáně). Objem krve v oběhu činí asi 20 litrů. Při ztrátě 4 litrů tvor začíná pociťovat slabost a mrákoty.
Vnitřnosti Proběhl taky průzkum jednotlivých částí uvnitř těla. Skutečně silně podobné lidským.
Srdce Srdce má Worgen vlastně stejné jako člověk, jen čtyřikrát větší kvůli objemu krve, z toho usuzujeme stejný tep a pulz jako u lidí. Srdce se nachází na obdobném místě jako je tomu u lidí. Srdce umístěno jako u lidí, tep a pulz s lidmi shodný.
Plíce V těle se nachází také plíce, opět větší než lidské a opět na stejném místě. Jejich kapacita je opět čtyřnásobná oproti lidským. Tvor podle všeho dýchá jako lidé.
Žaludek Žaludek je podle všeho stavěn tak, aby Worgen mohl vždy dojíst co začne, podle všeho pojme půl dospělé krávy. Objem asi 50 litrů.
Játra Najít játra byl opravdu oříšek, neboť se v těle vyskytují v rozměrech menších než lidských, ale stále zde jsou. Zřejmě by nebylo složité Worgena opít.
Střeva Kvůli podobě a nechuti kohokoliv z mágů se střev dotknout nebyla dostatečně prozkoumána. Celkově objemnější než lidská.
Ledviny Byli nalezeny čtyři vnitřnosti vypadající jako ledviny. Jinak obdobný případ jako u střev. Objemnější než lidská. Ledviny jsou čtyři a objemné.
Jícen Jícen nebyl vyjmut, pouze prozkoumán. Zjevně by se do něj dal schovat kmen menšího stromku. Tlustý dost nato, aby lidské tělo nemuselo být rozkousáno.
Močový měchýř Jelikož došlo k podobným komplikacím jako u střev a ledvin, víme jen, že celková kapacita bude okolo 10 litrů tekutin. Objem asi 10 litrů.
Mozek Nebyl dostatečně prozkoumán, neboť byl vytažen nosem (kvůli vycpávání). Konzistenci měl obvyklou.

Druhá pitva

Další na řadě pak byl Shaza-kiel, který pitval hlavu Worgena, hlavně kvůli jeho mozku.

Objekt Popis Závěr
Mozek Po úspěšném vyjmutí užasl pohledem, neboť zjistil, že mozek je shodný s mozkem lidským, a to nejen velikostně. Lidský.