Zkušenostní systém

Z Nostalgia
(přesměrováno z Zkušenosti)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Zkušenostní systém Nostalgie se výrazně liší od klasického "blizzlike" systému. Všechny postaví mají totiž statickou úroveň 10, a tak běžné expy byly úplně vyřazeny ze světa. Místo nich se používají speciální currency itemy: Bojová zkušenost a Nebojová zkušenost. O zisku těchto zkušeností níže. Za tyto tokeny si pak můžete skrze questy a vendory pořizovat spelly a ability.

Bojová zkušenost

Je jakýmsi ukazatelem, v jaké míře je vaše postava zkušená v likvidaci příšer různého druhu. Důležitá je pro naučení jakékoli útočné ability či kouzla. Získat tento druh zkušenosti můžete:

  • Plněním questů bojového zaměření
  • Zabíjením příšer

Nebojová zkušenost

Vyjadřuje, v jaké míře je vaše postava vzdělaná (moudrá). Důležitá je především pro "moudré classy" (mág, černokněžník, kněz, šaman, druid), ale využijí ji i válečníci a zloději, když se chtějí naučit abilitu, která nevyžaduje jen praxi v boji. Získat ji lze vícero způsoby:

  • Plnění questů nebojového zaměření
  • Studium - všechny postavy ovládají spell "Studium", díky němuž lze na vhodných místech (knihovna, staré ruiny, zvláštní přírodní útvary,...) získávat nebojové zkušenosti. Spell má celkem dlouhý casttime 4 hodiny cooldown. (Dočasně nefunkční!)
  • Skillováním craftící profese (Váš trenér vám bude postupně chválit váš pokrok, čímž získáte nějaké zkušenosti navíc)
  • Skillováním gather profesí (Bylinkářství, Hornictví, Lovecké dovednosti; kromě běžného lootu můžete získat navíc i nějaký ten zkušenostní bod)