Zvěř

Z Nostalgia
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Divočák

Krab

Medvěd

Bear.png

Medvědi jsou typickými obyvateli Lordaeronských lesů. Samotářská zvířata, která se ukrývají zejména v roklích, údolíčkách a podobných místech, kde jsou chráněni před přímořským větrem. Jejich kožešina je ceněná a stejně tak maso je považováno za kvalitní lahůdku.

Netopýr

Pavouk

Ptactvo

Vlk

Vlci tvoří nedílnou součást lesů po celých Východních královstvích. Ve Hvozdu se nachází hned několik větších smeček, zejména pak v severní části. Smečky jsou organizované a obvykle mívají od pěti do zhruba patnácti členů. Nebezpečné jsou tyto šelmy zejména v zimě, když mají ztížené podmínky pro lov a uchylují se tak k větší agresi.

Vysoká zvěř

Worg

Worg.png

Worgové jsou šelmy příbuzné vlkům, ale jsou mnohem větší a chytřejší. Dorůstají do délky přes tři metry a mohou vážit až pět set kilogramů. Stejně jako u vlků se jejich barva může lišit od velmi světlé, přes hnědou až k tmavošedé a černé, což je v Lordaeronu nejobvyklejší. Worgové se živí velkým množstvím masa, jsou výborní lovci, žerou jak vysokou zvěř, tak neopatrné dobrodruhy. Některé rasy (zejména orkové) si worgy vydržují jako pomocníky při boji a lovu, někteří na nich i jezdí.

Worgové jsou samotářštější než vlci, ale mohou útočit i ve smečkách, kdy nepřítele obklopí a uvězní mezi sebou.

Želva

Želvy jsou mohutná stvoření chráněná silným krunýřem. Vyskytují se zejména v okolí vodstva. V Lordaeronu se objevily v posledních letech hlavně na západním pobřeží. Agresivní jsou především pokud se v okolí vyskytují jejich drobná mláďata, což je ovšem téměř pořád.


{{#switch:

 | subgroup

| child = | #default =

| #default =

| #default =